Teknoloji

4A Games’in devamı: Metro Exodus tamamen oynanabilir!

 
Insider Gaming’in ortaya koyduğu bilgilere göre 4A Games, Metro Exodus’un devam oyununun geliştirmelerini tamamladı. Bu bağlamda oyun artık tamamen oynanabilir durumda. Oyunun 2024 yılında çıkması bekleniyor.
 
4A Games ekibi, bu proje ile hedeflerini büyüttüklerini açıkladı.
 
 
 
Insider Gaming tarafından bildirildiği üzere 4A Games, devam oyunu hakkında şunları söyledi: “Bir sonraki Metro oyunu üzerinde çalıştığımız bir sır değil. Son 15 yılda öğrendiğimiz her şeyi bu yeni oyunda işlemeye başladık. Çıtayı daha da yükselttik. Bu oyunla oyun motorumuzu daha da zorladık. Devam oyunu, yeni konsollar tarafından sağlanan ışın izleme teknolojisini ve daha fazlasını destekleyecek.”
 
Devam oyunuyla ilgili şu an için çok fazla detay yok ancak oyuncu ilk etapta bir rüya sekansı ile oyuna başlayacak ve ardından operasyon üssünde uyanacak. Oyun, gizleme öğeleri, zanaatkarlık, kaynak yağmalama ve daha fazlasını içerecek. Bu bağlamda Metro formülünü takip edeceğini söyleyebiliriz.
 
Metro serisinin son oyunu olan Metro Exodus genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve Embracer Group’un çıkarlarına göre oyun 31 Aralık 2022 prestijiyle 6 milyon adet sattı.
 
Peki yeni Metro oyunundan ne bekliyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu