Yaşam

AŞT’den Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel gösterim

Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT), 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü yeni dönem oyunu ‘İstanbul Efendisi’nin özel gösterimiyle kutladı. AŞT Genel Sanat Direktörü Mehmet Özgür, Türkiye’nin en keyifli ve donanımlı sahnelerinden birini Antalyalı sanatseverlerle buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti.

Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT), 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde özel bir gösterimi sanatseverlerle buluşturdu. AŞT’nin yeni dönem oyunlarından biri olan ve perdelerini açtığı günden bu yana kapalı gişe oynayan İstanbul Usta, Dünya Tiyatrolar Günü’nü özel bir gösterimle kutladı. Oyun öncesi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in tiyatroseverlerin ‘Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlayan açıklaması yayınlandı.

SANAT BİRLEŞTİRİR, SANAT İYİLEŞTİRİR

Önder Muhittin Böcek, mesajında ​​”Tiyatro hayatın aynasıdır” diyen Önder Muhittin Böcek, “Tiyatro emektir. Özgürlüktür. Sanat birleştirir, sanat iyileştirir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Sanatsız bir millet, “Sanatın güzelliğine ve birleştiriciliğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerde yaşıyoruz. Sözüm Türkiye, sanatın ve sanatçının hak ettiği değeri göreceği güzel günler çok yakında. Mutlu günler. Tüm tiyatro sanatçılarımızın, tiyatro emekçilerimizin ve tiyatroseverlerin Dünya Tiyatrolar Günü kutlu olsun.

TÜRKİYE’NİN EN KEYİFLİ VE DONANIMLI SAHNESİ

Yönetmenliğini Engin Alkan’ın yaptığı, iki perdelik, 2 saat 45 dakika süren ‘İstanbul Efendisi’ adlı oyunun özel gösterimi yoğun ilgi gördü. Salon doluyken seyirciler oyundan keyif aldı. Maçın sonunda oyuncular seyircileri ayakta alkışlayarak selamladı. AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, Dünya Tiyatrolar Günü’nde kendilerini yalnız bırakmayan seyircilere teşekkür etti. “AŞT benim doğup büyüdüğüm yer” diyen Mehmet Özgür, “3 sahnemizde Antalyalı sanatseverler için oyunlarımız var. 40. yılımızı kutlamaya hazırlandığımız günlerde yetişkin, kukla, çocuk ve gençlik birimimizle birbirinden güzel oyunlarımızla seyircimizle buluşuyoruz. Türkiye’nin en güzel ve donanımlı etaplarından birini bizlere kazandıran Muhittin Başkanımıza teşekkür ederiz. Bugünün imkanlarıyla elinden gelenin en iyisini yapıyor” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

bayindirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu