Ekonomi

Borsa İstanbul’da gün sonu: BIST 100’de son durum

Investing.com – BİST 100endeks bugün de satıcıların kontrolünde devam eden süreçlerde düşüş ivmesini sürdürdü.

BIST 100’ün güne hafif alıcılı başlamasının ardından 5.100 puan seviyesindeki satışların ivme kazanmasıyla birlikte endeks yönünü aşağı çevirerek 5.030 puan seviyesine kadar geriledi. Kapanışta, gerçek BIST endeksi %0,5’in biraz üzerinde düşüşle 5.020 oldu. Endeks son 4 işlem gününde negatif seyrini sürdürüyor.

Borsa İstanbul’daki olumsuz görünüme rağmen bugün maden ürünleri, spor, bankalar, faktoringVe ticaret, pozitif bölgede kaldı ve fiyatta %0,5’ten fazla arttı.

İletişim, petrokimya, Tekstil, BaskıVe binaşube ise bugün yüzde 1’in üzerinde düşüş yaşayarak borsayı aşağı çeken segmentler oldu.

BIST 100’de yer alan hisselerin ortasında BRYATVe GLYHO Bugün yüzde 5’in üzerinde değer artışıyla öne çıkan hisseler. daha sonra GARANTİ, ENJSA, OYAKÇyükselen diğer hisselerin başında yer aldı.

BİST 100’de bugün düşen hisselerin başında KLRHO, KOZAA, ALARK, GUBRFVe GESANoradaydı.

Borsa İstanbul’da bugün en çok kazandıran hisse senetleri… BRSAN, ONCSM, özgeçmiş, AKILLIVe KOPOLoldu. İMASMVe ÖNDERHisse senetleri, gün sonunda reel taban fiyata yakın görerek bugün Borsa İstanbul’da en çok kaybeden oldu.

Dış piyasalarda Asya’daki karışık seyrin ardından Avrupa borsaları olumlu seyrini sürdürdü. ABD endeksleri güne negatif başladı.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu