Haber

Büyükçekmece’de Flaş Kazası: Ev ve Araç Hasarlı

Büyükçekmece’de atılan işaret fişeği bir evin camından girerek hasara yol açarken üzerine düştüğü servis aracını kullanılamaz hale getirdi.

İddiaya göre, Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği şenlik sırasında kortejden atılan işaret fişekleri Fatih İlçesi Umur Reis Caddesi üzerinde park halindeki servis aracının üzerine düştü. Bu sırada Fatih Mahallesi Kordon Uzunluğu Caddesi üzerinde bulunan 2 katlı binanın en üst katındaki konutun penceresinden başka bir işaret fişeği girdi.

Olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yanan servis minibüsü itfaiye gruplarının müdahalesiyle kısa sürede söndürülürken, minibüs kullanılamaz hale geldi. Bu sırada minibüsün yanına park halindeki otomobilde hasar meydana geldi. Evin penceresinden düşen diğer işaret fişeği ise evde hafif hasara neden oldu.

Otomobili hasar gören Talatcan Beldek, “Plajda şenlik vardı, işaret fişeği atınca arabaya ve eve sıçradı. Yanan arabanın ısısıyla benim arabam da yandı.

Yangının çıktığı binada esnaf Veysel Köycü, “Büyükçekmece’de gelenekselleşen şenlikte havai fişek atıyorlardı. Görünmeyen bir kaza değil dikkatsizlikten kaynaklanan bir olaydı. Biz korteji keyifle izliyorduk ama Böyle bir kaza oldu.Önce anlamadık evin içinde meşale yaktılar kutlama yapıyorlar zannettik dumanlar çıkınca “Anladık. Teyzemin evi yanmış, annem zaten altta oturuyor, alt kattaki dükkan da bizim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu