Ekonomi

Davutoğlu: Milletimizin iradesi başımızın tacıdır

Davutoğlu, partisinin sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci sınıf sonuçlarının ülke için hayırlı olmasını diledi.

Herkesin geleceği için son derece değerli bir seçimi geride bıraktıklarını belirten Davutoğlu, dünyada eşine az rastlanır bir katılım oranıyla sandık başına giden halkın demokratik olgunluğunun geleceğin en büyük garantisi olduğunu belirtti.

Davutoğlu, sandığa giden seçmenlere ve sandık görevlilerine teşekkür etti. “Milletimizin tecelli eden iradesi başımızın tacıdır. Seçim sonuçlarına göre yeniden cumhurbaşkanı seçilen Sayın Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Eşitsiz koşullarda demokrasi mücadelesi veren Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. ve birlikte mücadele ettiğimiz Millet İttifakı liderleri ve belediye başkanları.”ifadeleri kullandı.

Davutoğlu, ülke meselelerinin gündemde kalmaya devam ettiğini, Gelecek Partisi olarak kişi ve grupların çıkarlarını değil ülke çıkarlarını siyasetin merkezine koyduklarını ve istikamette çabalarını sürdüreceklerini ifade etti. muhalefet anlayışı ile sorunların analizi.

Millet İttifakı’nı destekleyenlere seslenen Davutoğlu, şunları söyledi: “Asla ümitsizliğe ve olası provokasyonlara kapılmayın. Seçim sonuçları iktidar değişikliğine yol açmasa da toplumun yarısı statükoya karşı değişim talebini net bir şekilde dile getirdi.”söz konusu.

Millet İttifakı’nın siyasi tarihteki önemine inandığını vurgulayan Davutoğlu, şöyle konuştu: Altı lider olarak sadece bir araya gelmedik, birbirini tanıma şansı bulamamış kitleleri de ortak demokratik toplum hedefi için buluşturduk.”değerlendirmesini yaptı.

derikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu