Haber

Dijital Keşif Sergisi Konya Bilim Merkezi’nde açıldı

“Dijital Keşif: Dijital Çağ, Dijital Dünya, Değişim ve Geleceğe Hazırlanmak” temalı dijital sanat standı Konya Bilim Merkezi’nde halkın beğenisine sunuldu.

Büyükşehir Belediyesi, Konya Ticaret Odası, Karatay Üniversitesi ve Konya Bilim Merkezi iş birliğiyle açılan stantta teknoloji atölyeleri, 3D ve sanal gerçeklik (VR) deneyim alanlarının yanı sıra sanat eserleri de yer alıyor.

Panel ve söyleşilerin de yer alacağı etkinlikte, üç boyutlu sanal akvaryum salonunda “Akdeniz’de Yolculuk” adlı sinema filmi gösterilecek.

Ayrıca, sanatçı İhtilal Sezer’in “Sanal Devrim VR Deneyimi” sergisi ile ziyaretçiler, İstanbul’u VR gözlüklerle gezme şansı buluyor.

Eserleri sergilenen sanatçılardan Talat Alkan, bu tür mecraların anlatım gücünün çok yüksek olduğunu söyledi.

3 boyutlu ve sanal gerçeklikle ortaya çıkan bu deneyimin insanoğlunda çok güçlü bir iz bıraktığını belirten Alkan, “Bu medyanın anlatım gücü, doğru hikaye ve doğru estetikle bir araya geldiği takdirde son derece etkili olacaktır. Türkiye’de çok ciddi bir gençlik potansiyeli var. Ve onların duygusal kapasitesi, bu ülkenin sahip olduğu hikaye kapasitesi, dünyada temsil edilmeye değer. Onlara küçücük bir içgörü ve ilham vermek için buradayız.” dedi.

Her yaştan teknoloji meraklısına açık olan stant, 12 Şubat’a kadar ziyaret edilebilecek.

habermidyat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu