Haber

Eşi Polen Atay’ı öldürmeye teşebbüs eden işadamının davasında bilirkişi raporu

Eşi Polen Atay’ı öldürmeye teşebbüs ettiği iddia edilen işadamı Adil Can Atay’ın davasında bilirkişi raporu

İSTANBUL – Eşi Polen Atay’ı bornoz kemeriyle öldürmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla yargılanan işadamı Adil Can Atay hakkında bilirkişi raporu hazırlandı. Raporda, olayın intihar olup olmadığı konusunda tıbbi ayrım yapılamadığı, kapı kanadında sürtünmeden dolayı deformasyon olduğu belirtildi.

Eşi yüksek mimar Polen Atay’ı bornoz kemeriyle öldürmeye çalıştığı iddiasıyla yargılanan işadamı Adil Can Atay’ın ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Adil Can Atay ve partinin avukatları hazır bulundu. Duruşmaya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da katıldı.

İntihar olup olmadığı konusunda tıbbi bir ayrım yapılamayacağı belirtildi.

Bilirkişi raporunun mahkemeye ulaştığı belirtildi. Bilirkişi raporunda, bornoz kemeri ve olayın yaşandığı oda kapısına ilişkin ölçümlerin yapıldığı, ense ön kısmındaki izin intihar amaçlı hareket sonucu olup olmadığı konusunda tıbbi ayrım yapılamadığı belirtildi. olup olmadığını ve kapı kanadında sürtünmeden dolayı deformasyon oluştuğunu. Duruşmada müşteki avukatları rapora ilişkin açıklama yapmak için mahkemeden süre talep etti. Ayrıca raporun eksik olduğunu, sanki olay günüymüş gibi eski fotoğrafların raporda yer aldığını belirterek, bilirkişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmasını talep ettiler.

“Şu ana kadar bana karşı bir şey çıkmadı.”

Sanık Adil Can Atay ise savunmasında delillerin açık olduğunu belirterek, “Şu ana kadar aleyhime bir şey bulunamadı. Karşı taraf haksız menfaat elde etmeye, kazanç sağlamaya çalışmak istiyor.” Sanık avukatları, bilirkişi raporunun savunmalarını desteklediğini ve haklı olduklarını kanıtladığını söyledi.

Duruşma ertelendi

Ara kararını açıklayan mahkeme, davacı avukatlarına bilirkişi raporuna karşı ifade vermeleri için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

haberandirin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu