Haber

Gönülleri Fetheden “Ayvalık Yardım Gönüllüleri” ile Şükran Günü Buluşması

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, deprem felaketi sonrası İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gece gündüz seve seve görev üstlenen ve yardım faaliyetlerine katkı sağlayan gençlerle yaptığı teşekkür toplantısında öne çıktı.

Belediye Tarihi Hizmet Binasında Toplantıda “Ayvalık Belediyesi Yardım Gönüllüleri”nin temelleri atıldı. Çoğunluğu gençlerden oluşan yaklaşık 70 gönüllüye teşekkür amacıyla Ayvalık’ın yardım gönüllülerinin yelekleri hediye edildi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin yaptığı konuşmada; “Kalpleri fethettin. Büyük fedakarlık, büyük işbirliği gösterdiniz. Umarım bir daha böyle bir acı yaşamayız. Ama varlığınız bize her zaman güç verdi ve vermeye de devam edecek. Olağanüstü çabalarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Ayvalık’ta meydana gelen yardım selinde vatandaşların duyarlılığı depremin ardından ilk anlardan itibaren gelen malzemelerin ayrıştırılmasından, paketlenmesinden taşınmasına ve yüklenmesine kadar tüm ahengi içinde olan gençler Ayvalık’ta araçlara binerek deprem bölgesine ulaştırdı ve büyük bir özveriyle çalışarak yardım toplama alanı olan İsmet İnönü Kültür Merkezi’ne geldi. Vatandaşlar tarafından da büyük beğeni topladı.

Başkan Ergin, yardım toplama merkezinde akşam geç saatlere kadar özveriyle çalışan ve herkes tarafından takdir edilen gönüllülerle yaptığı teşekkür konuşmasında; “Gençlerimiz sağ olsunlar yardımlaşma ve dayanışma bilinciyle hareket ettiler. Belediye personelimize destek oldular. Gerçekten çok çalıştılar. Sadece kendilerine değil, emeği geçen tüm Ayvalık halkına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-eskil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu