Haber

Kılıçdaroğlu, Bugün Oy Kullanmaya Başlayan Yurtdışındaki Türk Vatandaşlarına Seslendi: “Ülkenin Yükselmesi İçin Sorumluluğunuz Var”

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Yurt dışından oy kullanacak vatandaşlarımıza sesleniyorum. Ülkemize baharı getirmek, Türkiye’nin dünyadaki itibarını yükseltmek için hepinizi Halil İbrahim Soframıza davet ediyorum.” Size özel sözlerimizi duyun. Ülkenin düzelmesi için. Sorumluluğunuz var” diyerek Twitter hesabından yeni bir görsel yayınladı. Kılıçdaroğlu, “Yurt dışında bir seçim bölgesi oluşturacağız. Kendi milletvekillerinizi kendi aranızdan seçip Meclis’e göndereceksiniz. Türkiye’de emekli olup başka bir ülkede çalıştığınızda size uygulanan kısıtlamaların kalkmasını ve emekli maaşlarınızın ödenmesini sağlayacağız” dedi. İyileştirildi” dedi Kılıçdaroğlu. Gelin, umut dolu bir Türkiye için ihtiyacımız olan değişimde yerinizi alın.”

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Yurt dışından oy kullanacak vatandaşlarımıza sesleniyorum. Ülkemize baharı getirmek, Türkiye’nin dünyadaki itibarını yükseltmek için hepinizi Halil İbrahim Soframıza davet ediyorum.” En yükseği. Size özel sözlerimizi duyun. Ülkenin düzelmesi için. Sorumluluğunuz var” diyerek Twitter hesabından bir görsel paylaştı. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“DÜNYANIN HER KÖŞESİNDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZA ÖNEMLİ BİR HATIRLATMA YAPMAK İSTİYORUM”

“Vatandaşlarım biz dinlenmek için değil yola çıktık. Güzel yurdumuzu il il dolaşıyoruz yorulmadan. Milletimizle buluşuyoruz. Şu an seçim otobüsünden sesleniyorum size az vaktimiz var. çok işimiz var bugün yurtdışındaki vatandaşlarımıza sesleniyorum almanya fransa avusturya amerika birleşik devletleri dünyanın her köşesinde yaşayan vatandaşlarımıza değerli bir hatırlatma yapmak istiyorum Birleşik Krallık, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Irak, İran, Azerbaycan, Çin’den Rusya’ya, Japonya’dan Mısır’a.

“SARAY İKTİDARINDAKİ GENÇLER TÜRKİYE’DE GELECEĞİNİ GÖREMİYOR”

Dünyanın neresinde olursanız olun kalbinizin memleketimizle attığını biliyorum. Türkiye’ye gelince nezih olduğunuzu, kötüyken yüreğinizin sızladığını biliyorum. Muhtemelen hayatınızın belli bir döneminde Türkiye’den göç ettiniz. Belki de Türkiye’de doğmadın bile. Ama nesilden nesile aktarılan vatanseverlik sizi yurdunuza yakın tutar. Bunu yeterince biliyorum. Türkiye’nin içine itildiği krizler, hayatı felç eden adaletsizlikler, gasp edilen refah, kutuplaştırıcı siyaset ve tüm bunların sonucunda yoksulluk derinleşiyor. Toplumsal uyum ve beraberliğimiz bozuluyor. Saray hakimiyetindeki gençler Türkiye’de kendilerine bir gelecek göremiyorlar. Herhangi bir gence sorarsanız yurt dışına gitmek istiyor. Çünkü ülkeyi torpilin, beceriksizliğin ve adaletsizliğin yurdu haline getirdiler.

Türkiye’de yaşamayın, burası sizin memleketiniz. Toprak çeker derler ya, kim bilir belki bir gün dönersin memleketine. Muhtemelen bazılarınız emeklilik hayali kuruyorsunuz, muhtemelen bazılarınız geri dönmeye hazır. Bunun için ülkenin düzelmesini, ekonominin düzelmesini, ülkeye özgürlüğün gelmesini bekliyor olabilirsiniz. Şu ya da bu türden vatandaşlar olarak, bu ülkenin geleceğinde söz sahibisiniz.

“TEMSİLCİLERDE SİZLER İÇİN OY VERME SÜRECİ BUGÜN BAŞLADI”

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde sizler için oy verme bugün başladı. 9 Mayıs’a kadar 74 ülke, 177 temsilcilik veya herhangi bir gümrük kapısında oy kullanabilirsiniz.

“ÜLKEYE GELDİĞİNİZDE, TÜRKİYE’YE GELDİĞİNİZDE VE ANAYANDINIZA GELDİĞİNDE MUTLU OLUN”

Sorunlarınızı da biliyoruz, analizlerimiz hazır. Bakın yurt dışında bir seçim oluşturacağız ki TBMM’de güçlü bir varlık gösterebilesiniz. Yani milletvekillerinizi kendi aranızdan seçip meclise göndereceksiniz. Türkiye’de emekli olup başka bir ülkede çalıştığınızda size uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasını ve emekli maaşlarınızın iyileştirilmesini sağlayacağız. Türkiye’de sağlık hizmetlerinden eşit olarak yararlanabileceksiniz. Sizleri yok sayarak uygulamaya konulan otomatik bilgi paylaşım sözleşmesinin uygulanmasında doğabilecek mağduriyetleri ortadan kaldıracağız. Yurtdışında kullandığınız aracınızın Türkiye’de kalma süresini uzatıyoruz. Fahiş uçak bileti fiyatlarını makul seviyelere indireceğiz. Türkiye’ye geldiğinizde yanınızda getirdiğiniz telefonların kullanım süresini uzatacağız. Vatandaşlarımıza fırsat eşitliği sağlayarak mavi kartlı kardeşlerimizin sorunlarını çözeceğiz ve daha birçok adım atacağız. Yeter ki Türkiye’ye geldiğinizde ülkeye gelin, vatanınıza geldiğinizde mutlu olun. Türkiye’yi demokratik dünya ile uyumlu, insan haklarının korunduğu, pasaportu prestijli, güçlü bir ülke haline getireceğiz. Bunun için siyasi ve toplumsal hayatta ihtiyaç duyulan mutabakatı sağladık. Millet İttifakı olarak çok önemli bir göreve imza attık.

“TÜRKİYE’NİN UMUT İÇİN İHTİYACIMIZ OLAN DEĞİŞİMDE GELİN YERİNİZİ ALIN”

Vereceğiniz bir oy Türkiye’nin ve milletimizin geleceği için hayati önem taşımaktadır. Umut dolu gençlerle, adil, güçlü, rekabetçi bir Türkiye için ihtiyacımız olan değişimde gelin sizde yerinizi alın. Payınız, emeğiniz ve alın teriniz olsun. Tüm vatandaşlarımı yürekten selamlıyorum. Hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İnanın hep birlikte çok ama çok keyifli günler göreceğiz. Güle güle.”

Kaynak: ANKA / Yeni

altinovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu