Haber

Millet İttifakı liderlerinden deprem açıklaması: Yaraları birlikte saracağız

Maraş’taki şokları görüşmek üzere bir toplantı yapan Millet İttifakı’ndaki parti başkanları, toplantının ardından sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu.

Toplantının sunuculuğunu yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Milletimizin başı sağolsun! Omuzlarımızdaki ağır sorumlulukların bilincindeyiz. Yaralarımızı birlikte saracağız, bu sancılı günleri birlikte atlatacağız” dedi. birlikte!” sözlerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından Sayın Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde bir araya geldik. Kararlıyız, dayanışma içinde yaralarımızı bir an önce saracağız, bu enkazı kaldıracağız. Milletimizle el ele, yarının Türkiye’sini yeniden inşa edeceğiz!” söz konusu.

Depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine sabır dileyen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Binlerce vatandaşımızın ölümüne neden olan bu beceriksizlik, denetimsizlik, bu keyfilik yerine, Güven ve huzur içinde ‘yaşanabilir’ Türkiye’yi hep birlikte, maddi ve manevi yaralarımızı birlikte saracağız.Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. insanlar.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Yaraları birlikte saracağız” diyerek, “Ülkemizde acılara neden olan depremi konuştuğumuz toplantımız sona erdi. Başta başta olmak üzere tüm başkanlara teşekkür ediyorum. Toplantımıza ev sahipliği yapan Sayın Temel Karamollaoğlu, toparlayacağız” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin en acil ihtiyaç duyduğu siyasi enkazı kaldıracağız. (HABER MERKEZİ)

goynuk-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu