Haber

Pınar Karşıyaka’dan kansere karşı pembe gözlük

Türkiye Sigorta Basketbol Harikalar Ligi’nde Pınar Karşıyaka, kanser haftasında farkındalık yaratmak için pembe gözlüklerle sahaya çıktı. 1-7 Nisan Kanser Farkındalık Haftası kapsamında toplumu kansere karşı bilinçlendirmek ve bilinçlendirmek isteyen Pınar Karşıyaka’nın basketbolcuları, Türk Telekom maçı öncesi pembe gözlüklerle sahaya çıktı. “Kansere Farklı Bir Çerçeveden Bakın” pankartı taşıyan oyuncular, kanserde erken teşhisin değerine dikkat çekti.

Basketbol Süper Ligi’nin 22. haftasında Türk Telekom ile karşılaşan Pınar Karşıyaka’nın oyuncuları, tartışma öncesi farklı bir aktiviteye imza attı. Tüm oyuncular pembe gözlüklerle çıktı. “Kanser haftasında pembe gözlüklerimizi takıyoruz, kansere karşı erken teşhis ve tedavinin önemine dikkat çekiyoruz, kansere farklı bir pencereden bakıyoruz” yazılı pankart taşıyan futbolcular maçı izlemek için Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka SporSalonu dolduran taraftarlar alkışladı.

ÇEKİCİ BİR HAREKET Medicana International İzmir Hastanesi’nin sağlık sponsoru olduğu Pınar Karşıyaka basketbolcularının yaptığı eylemi çok anlamlı bulduklarını belirten seyircilerden Serra Yüceren, “Meme kanseri çok yaygın görülen bir hastalık. Kadınlarda görülen ve önceden tespit edilirse tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu anlatan Demir, “40 yaşından sonra taramalara gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Bugün kanser konusunda farkındalık yaratmaktan gerçekten keyif aldım. Olağanüstü bir eylemdi” dedi.

Oyunculardan Deniz Kılıçlı’nın babası Derya Kılıçlı, “Kanser maalesef bizimle yaşamaya devam edecek bir hastalık. Gerekli önlemleri almamız gerekiyor. Kanserde en önemli şey erken teşhistir. Sıklıkla söylenir. , ‘Bana bir şey olmaz’ ama kanser maalesef çok yaygınlaştı. Bu yüzden farkındalık çok değerli. Oğlum Deniz Kılıçlı da oyuncu olarak kansere dikkat çekmek için pembe gözlük takıyordu, ben de taktım.”

haberhayrabolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu