Teknoloji

Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili Dacia Spring zam geldi

Avrupa’da elektrikli otomobillerin tercih edilme oranı 2020 yılından itibaren oldukça arttı. Bu nedenle birçok marka yeni modellerini Avrupa pazarına sunuyor.

Rumen otomobil üreticisi Dacia, Sandero Stepway’e çok benzeyen ancak ondan biraz daha küçük olan elektrikli aracı Spring’i geçtiğimiz haftalarda ülkemizde piyasaya sürdü.

Büyük ilgi gören aracın bu yıl 2.500 adet satışa ulaşmasının hedeflendiği aktarılırken, Dacia Spring’in 7 Temmuz’da satışa çıkmasından bu yana yaklaşık 400 adet satıldı.

Dacia yaylı

Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili Dacia Spring, ağustos ayında zam yaptı. İlk etapta 875 bin TL’ye satılan elektrikli yayın yeni fiyatı 969 bin TL oldu.

Yeni Dacia Spring neler sunuyor?

Yeni Dacia Spring, elektrikli ulaşımı kolay ve erişilebilir hale getiriyor. Ayrıca Yeni Dacia Spring, lansman ayına özel ilk bakım hediyesi ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Yeni Dacia Spring Extreme, yüksek performanslı ELECTRIC 65 motoruyla yüksek sürüş keyfi sunuyor.

65 bg/48 kw güce sahip New Spring Extreme ELECTRIC 65, yüksek tekerlek torkuyla hem şehir içinde hem de otoyollarda dinamik hızlanma sağlıyor.

0’dan 50 km/s hıza 3,9 saniyede ulaşan Spring Extreme ELECTRIC 65 motor, WLTP karma çevriminde 220 km, WLTP Urban çevriminde ise 310 km yol alabiliyor.

Günde 30 km (Avrupa ortalaması) ve tam şarjla, şehir içinde bir haftadan fazla seyahat etmek mümkündür.

Opsiyonel kablo ile yeni Dacia Spring, bir saatten daha kısa sürede yüzde 80’e varan hızlı şarj için ev prizi, duvara monte şarj cihazı (Wallbox) veya DC hızlı şarj istasyonu kullanılarak şarj edilebilir.

ofajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu