Haber

Bursa Osmangazi ‘Kurumsal Sera Gazı Envanteri’ hazırlandı

BURSA (İGFA) –Osmangazi Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, belediye faaliyetlerinin iklim değişikliği üzerindeki etkilerini belirlemek ve sera gazı etkilerinin azaltılmasına yönelik planlama yapmak amacıyla ‘Kurumsal Sera Gazı Envanteri ve Emisyon Raporu’ hazırladı.

Belediyenin kendi uzman çalışanı tarafından hazırlanan rapor, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar tarafından kamuoyu ile paylaşılacak.

Tüm dünyanın ana gündemi olan iklim değişikliği ile mücadelede sera gazı emisyonlarının azaltılmasına yönelik yasal zorunluluklar beklenirken, Osmangazi Belediyesi yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sonucunda 2022 yılı kurumsal sera gazı envanteri ve emisyon raporu çalışmalarını tamamladı. hizmet satın almadan kendi çalışanları ile dışarı çıkar.

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü çalışanı tarafından 5 aylık periyotta belediye faaliyetleri sırasında motorlu araç ve ekipmanların çalışması sırasında oluşan emisyonlardan, çalışanın işe gidiş gelişinden kaynaklanan emisyonlara kadar geniş kapsamlı bir hesaplama yapılmıştır. .

Hazırlanan bu rapor ile; Belediye faaliyetlerinin iklim değişikliğine etkisinin hesaplanması, mevcut ve gelecekteki yasal düzenlemelerin hazırlanması, karbon yönetiminde riskli ve sıkıntılı noktaların belirlenmesi, sera gazı emisyonlarının TS EN ISO14064-1:2019’a göre raporlanması, kurumsal karbon oluşumuna katkı sağlanması yönetim planı, çalışanların iklim değişikliği, güç verimliliği ve sürdürülebilirlik konularında bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde düzenleyeceği basın toplantısında ‘Kurumsal Sera Gazı Envanteri ve Emisyon Raporu’nu kamuoyuyla paylaşacak. Aynı zamanda Atık Bitkisel Yağların geri dönüşümüne ilişkin protokol imzalanacak.

haber-narlidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu