Teknoloji

İngilizcesine güvenenleri buraya alalım: 110 yıllık bu Cambridge English sınav sorusunu doğru cevaplayabilir misiniz?

Okullarda sınavlar ya da işe girmek için yapılan sınavlar, bugün olduğu gibi en hazırlıklı öğrencilerde bile panik ve kaygıya neden oluyordu. İstediğiniz işe girebilmeniz için gerekli bir modül olarak, 1913’te İngilizce öğretmeni olmak isteyenler çok uzun bir Cambridge sınavına girmek zorunda kaldılar. Cambridge, bu İngilizce sınavının 110. yıl dönümünü kutlamak için sınavdan bir soru yayınladı. Peki bu soruyu çözebilir misiniz?

Haziran 1913’te İngilizce öğretmeni olmayı uman yalnızca üç aday, ilk İngilizce Yeterlilik Sertifikası sınavına 3 sterline girdi. Zorlu sınav 12 saat sürdü ve dikte, çeviri ve fonetik çeviri bölümlerini içeriyordu. Bugün bu sınav C2 YeterliliğiHer yıl 6 milyondan fazla insan, İngilizce becerilerini kanıtlamak için Cambridge English sınavlarına giriyor.

İlk yolculuğundan yüz on yıl sonra, C2 Proficiency sınavı şu anda en yüksek seviyeli Cambridge English sınavıdır. Bu dönemde önemli ölçüde değişmiş olsalar da, sınav hala bağlantı kurma becerilerine odaklanmaktadır.

Şimdi işin güç kısmına geçelim… Aşağıda göreceğiniz 110 yıllık Cambridge sınav sorusunu cevaplar mısınız?

‘Doğru’ İngilizcenin neye benzemesi gerektiğine dair görüşlerin son 110 yılda çok değiştiği uyarısıyla, yanıtlar hızla aşağıdadır.

haberadilcevaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu