Haber

Özgecan Aslan, ölümünün 8. yılında kabri başında anıldı.

Mersin’de okul çıkışı eve gitmek için bindiği minibüste şehit olan Özgecan Aslan’ın ölümünün 8’inci yılında mezarı başında anma töreni düzenlendi.

Anne Songül ve baba Mehmet Aslan, aile yakınları ve vatandaşlar, 11 Şubat 2015’te 19 yaşında şehit olan kızlarının Tarsus ilçesinde Mersin Şehir Mezarlığı’ndaki melek figürlü mozolesini ziyaret etti.

Aslan’ın mezarına güller bırakıldı, Kur’an-ı Kerim okuyup dua etti.

Baba Aslan, kızının vefatının üzerinden 8 yıl geçtiğini belirterek, “Depremde hayatını kaybeden depremzedelere Özge’nin ve Özo’nun bergamotunu gönderdik. Çok sancılı, sıkıntılı ve zor günlerden geçiyoruz. Allah’a emanet olun.” hepimizin yardımcısı olsun.Adalettir.Adaletin bir an önce tecelli etmesi şarttır.Bu acı ve ızdıraplar sona erdiğinde sevgi,saygı,şefkat ve iyi insanların galip gelmesini temenni ediyorum.” dedi.

Özgecan Aslan’ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, 11 Şubat 2015’te Mersin’in Tarsus ilçesinde okul çıkışı eve gitmek için bindiği minibüste katledildi. Sanıklar Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe, yargılama sonucunda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Cinayetin faili Ahmet Suphi Altındöken, 11 Nisan 2016’da Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde tutuklu tarafından öldürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu