Haber

Trakya Üniversitesi TEKNOFEST 2024’te akademik paydaş olmak istiyor

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yönetiminde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST 2023’e katıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Rektör Tabakoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal ile görüşmeye geldi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tabakoğlu, TEKNOFEST’in Türkiye Yüzyılı’nın inşasında büyük katkılar sağladığını belirtti.

Yapılan çalışmalardan gurur duyduklarını kaydeden Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi olarak bu yıl 7 farklı kategoride toplam 15 ekiple TEKNOFEST’e başvurduklarını ifade etti.

TEKNOFEST 2024 organizasyonunda akademik paydaş olmak istediklerini vurgulayan Tabakoğlu, Edirne’de yapılacak festival kapsamındaki yarışmaların bir ayağı için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Tabakoğlu, TEKNOFEST’in gençlerin ve Türkiye’nin neler yapabileceğini en keyifli şekilde gösterdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“TEKNOFEST, çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerini sergileyip geliştirmeleri ve ülkemizin teknolojik geleceğine katkı sağlamaları için çok değerli bir platformdur. Bu platform sayesinde gençlerimiz yerli ve milli birçok havacılık ve uzay projesi ile tanışabileceklerdir. geleceğin teknolojisi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle birçok icat ve ürün ortaya koyuyor.

Türkiye’nin gelecekte neler yapabileceğini bir kez daha görüyoruz. Bugün gençlerimizin üretip geliştirdikleri proje ve çalışmalar, gelecekte ülkemizin yerli ve milli teknoloji üretimine büyük katkılar sağlayacaktır. TEKNOFEST’in kaybedeni yok, kazananı gençlerimiz ve ülkemiz.”

karliova-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu