Ekonomi

Yeni Zelanda, %100 Yenilenebilir Enerji Hedefine Ulaşmak İçin BlackRock ile Çalışıyor

Yeni Zelanda Başbakanı Chris Hipkins, yüzde 100 yenilenebilir enerjiye ulaşan ilk ülke olabileceklerine inandığını belirterek, bu konuda dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock ile çalıştıklarını söyledi.

Hipkins, gazetecilere ülkenin tamamen yenilenebilir enerjiye geçiş planı hakkında bilgi verdi.

Hükümetin “türünün ilk örneği” iklim altyapısı fonunu başlatmak için BlackRock ile birlikte çalıştığını kaydeden Hipkins, Yeni Zelanda’nın dünyada %100 yenilenebilir enerji hedefine ulaşan ilk ülke olabileceğine inandıklarını ve kendilerinin bir ülke olduğunu söyledi. buna bir adım daha yaklaş.

Ülkesi için büyük fırsatların “iklim liderliğinde” yattığını ifade eden Hipkins, BlackRock tarafından sağlanan 2 milyar dolarlık fonun bir ülkede bugüne kadar yapılmış en büyük karbonsuzlaştırma yatırımı olacağını açıkladı.

İzledikleri politikaların karbon salınımını azaltmada etkili olduğunu ve bu alanda son 9 yılın en düşük rakamına ulaştıklarını kaydeden Hipkins, iklim altyapı fonunun Yeni Zelanda’nın yenilenebilir enerji fikri mülkiyetinin geliştirilebileceği anlamına geleceğini söyledi.

Hipkins, bugünün Yeni Zelanda’nın yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçişinde ve 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefinde bir dönüm noktası olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu