Haber

İzmir’de üniversite öğrencilerine “Günaydın Çorbası”

İzmir’de üniversite öğrencilerine ‘Günaydın Çorbası’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in “Öğrenci arkadaşlarımın kahvaltı yapmadan derse girmesini istemiyorum” diyerek başlattığı “Günaydın Çorbası” geleneği bu yıl da devam ediyor. Üniversite öğrencilerine destek amacıyla hayata geçirilen Çorba Durakları bu yıl ilk etapta iki noktada hizmet vermeye başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, derinleşen ekonomik krizden etkilenen gençlere destek olmaya devam ediyor. Üniversite öğrencilerine 6 noktada sıcak yemek dağıtımı devam ederken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Öğrenci arkadaşlarımın kahvaltı yapmadan derse girmesini istemiyorum” diyerek başlattığı “Günaydın Çorbası” geleneği devam ediyor bu yıl da.

Çorba ikramı ilk etapta Fahrettin Altay Transfer Merkezi ve Ege Üniversitesi Metro İstasyonu’nda başladı. Kentte öğrencilerin yoğun olarak kullandığı alanlar belirlenerek öğrencilerin yoğun olarak kullandığı noktalarda hizmet verecek Çorba Durakları artırılacak.

Gündüzleri çorba, geceleri sıcak yemek

İzmir Büyükşehir Belediyesi üniversite öğrencilerini hem sabah hem de akşam yalnız bırakmıyor. Öğrencilerin ekonomik açıdan zor durumda kalmalarını önlemek amacıyla çorba molalarının yanı sıra kentte 6 noktada 17:00-19:00 saatleri arasında sıcak yemek dağıtımı yapılıyor. Ailelerinden uzakta üniversitede okuyan gençler için İzmir’in sıcak bir yuvaya dönüştürülmesi için çaba sarf ediliyor. Bu kapsamda 2019 yılı itibarıyla üniversite öğrencilerine 345 bin kişiye sıcak çorba ve 685 bin kişiye sıcak yemek takviyesi ulaştırılmıştır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu