Ekonomi

Kadın Üreticilere Hibe Desteği Verildi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Salep ile Uzman Eller Gösterim” projesi kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan kadın üreticilere çekler verildi.

Kamışlı’ya giden Vali Yardımcısı Furkan Berber, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çimşit, Hakkari Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Asım Şen, Yüksekova Ziraat Odası Başkanı Perviz Geçirgen, Demeter Organik Tarım Konutu çalışanları ve kurum başkanlarıyla “Salep Gösterisi” ilçeye 17 kilometre uzaklıktaki köy. Tarıma uygun tarım alanlarını inceledi.

Kadın Çiftçilere Tarımsal Yayım Projesi kapsamında düzenlenen programda Vali Yardımcısı Berber, üreticilerle birlikte salep ekimi yaptı.

Programda, projeden yararlanan kadın üreticilere 250 bin lira tutarında hibe çeki takdim edildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit, yaptığı açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kadın çiftçilere yönelik başlattığı tarım projelerinin ilçede yaygınlaştığını söyledi.

“Uzman Eller” kapsamındaki projeden 66 kadın üreticinin yararlandığını belirten Yiğit, şöyle konuştu:

“Proje sonucunda kadın üreticilerimize daha fazla arazi kazandırmak istiyoruz. Amacımız Yüksekova’da tarımı yaygınlaştırmak. Tarım bölgesiyiz, coğrafyamız tarıma uygun. İnşallah bu projeler daha da yaygınlaşacak. . Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

sariz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu